Spread the Love

עם התקדמות הטכנולוגיה ועולם הרפואה, מתפתחים גם שירותים שונים, הנועדים לסייע לחולים ולמבוגרים, כמו שירותי אונליין המאפשרים לקבל מרשמים והפניות לבדיקות, מבלי לצאת מהבית, להזמין תורים באופן עצמאי, מבלי לחכות דקות ארוכות למענה טלפוני ועוד שלל אפשרויות. נוסף לאלו ישנם שירותים פיזיים, שגם הם נועדו לעזור ולהקל, אחת האפשרויות היא שירות אחיות עד הבית, המעניק למטופל יחס אישי וטיפול מקצועי. השירות ניתן לאנשים הנמצאים באשפוז ביתי, למבוגרים המתגוררים בדיור מוגן או בבתי אבות וגם לחולים שעברו ניתוח וזקוקים להשגחה צמודה עוד בבית החולים.

מהם התפקידים של אחות פרטית?

בשונה מאחות בבית חולים, אחות פרטית מגיעה עד הבית ומלווה את המטופל באופן צמוד ודואגת לכל הצרכים החיוניים עבורו, בכך היא גם מקלה על בני המשפחה שלו. ישנם כמה תפקידים חשובים והכרחיים שאחות פרטית דואגת למלא:

ניקיון והיגיינה אישית: אחד הקשיים הגדולים ביותר אתו מתמודדים חולים וקשישים הוא אובדן היכולת להיות עצמאיים. המעבר מאדם עצמאי לאדם סיעודי יכול להיות טראומטי. הקושי הזה בא לידי ביטוי גם אצל בני המשפחה הנאלצים להתמודד עם מצבים מביכים. אחות פרטית דואגת לניקיון וההיגיינה האישית של המטופל, גם במצבים לא נעימים כמו בריחת צרכים וכדומה.

ניידות: אחות פרטית עוזרת למטופלים הסובלים מקושי להתנייד ממקום למקום. בין אם מדובר במעבר מהמיטה לכיסא גלגלים, להגיע לשירותים ובכלל לשמור על הגוף פעיל, ובין אם מדובר במצבים קשים אף יותר, בהם היא עוזרת להתהפך במיטה ולבצע תזוזה מינימלית, על מנת לשמור על פעילות השרירים, ולהימנע מפצעי לחץ.

הכנת מזון וסיוע באכילה: בהתאם למצב המטופל, האחות הפרטית עוזרת באכילה ובכל ההתארגנות שמסביב, בנוסף במקרים בהם מטופל סובל ממחלות לב או סוכרת יש לשמור על תזונה קפדנית במיוחד, והיא מסייעת למטופל להיצמד לכללים. במידה ונקבעה תזונה מיוחדת ע"י הרופא המטפל, היא שומרת ומקפידה על כך.

מלבד כל אלו אחות פרטית דואגת שסביבת המטופל תהיה מסודרת ונעימה עבורו.

מהם המצבים בהם ניתן לשכור שירות אחיות עד הבית?

שירות אחיות עד הבית ניתן בהתאם למצב המטופל. ישנם סוגים שונים של שירותים, אך שימו לב, לא כל החברות מציעות את כולם, לכן מומלץ לברר מראש האם החברה שאתם פונים אליה, מעניקה את השירות לו אתם נחוצים. שירות של אחות פרטית יכול להתקיים בבית המטופל או בית החולים, אלו הן האפשרויות שתוכלו למצוא:

אחות פרטית ללילה: זהו שירות הניתן ללילה אחד, המספק השגחה וטיפול מקצועי, במצבים בהם מטופלים זקוקים להשגחה צמודה גם בשעות הלילה, ולא נימצא מי שידאג לכך. ישנם גם מצבים בהם למטופלים יש השגחה קבועה והשירות מהווה פתרון חד פעמי.

אחות פרטית עד הבית: זהו שירות עבור מטופלים הזקוקים להשגחה באופן עקבי בביתם, במהלכו האחות הפרטית תדאג לוודא שמדדים כמו לחץ דם ודופק תקינים, לתת תרופות וזריקות בהתאם לצורכי המטופל, ובמצבים קיצוניים ליצור קשר עם צוות רפואי.

ישנם מקרים בהם חולים יכולים לבחור באשפוז ביתי ובכך להימנע מהחוויה הקשה שבשהייה בבית החולים, להימנע מחשיפה למחלות שונות ובכלל להיות באזור המוגן והנוח שלהם. במקרה של אשפוז ביתי, מלבד שירות של אחות פרטית, יגיע לבית המטופל רופא לביקור יומי והוא יקבל אספקה של תרופות וציוד רפואי. בנוסף לכל אלו ישנו גם שירות הסעה לבדיקות וטיפולים במרפאה או בבית החולים בהתאם לצורך. במקרים של אשפוז ביתי, אחות פרטית תעניק טיפול מסור וצמוד לחולה. לבית החולים יש קצב משלו, הצוות נאלץ לתעדף מקרים ולהתמודד עם עומסים. לעומת זאת כאשר החולה נמצא בביתו, הוא אינו צריך להתחרות על ייחס וטיפול נחוצים, ויכול להתרכז אך ורק בהחלמה.

אחות פרטית בבית החולים:

השירות של אחות פרטית בבית החולים ניתן לחולים בכל גיל, מבוגרים וצעירים כאחד, אשר נאלצים להתמודד עם החלמה שלאחר ניתוח. הליווי הצמוד של אחות פרטית מאפשר לבני המשפחה הפגות חיוניות לצורכי עבודה וחידוש אנרגיה. מעבר לכך האחות הפרטית מעודכנת במצבו הרפואי  של המטופל בכל רגע נתון, בעוד שבבית החולים הצוות מתחלף וצריך להתעדכן כל פעם מחדש. אחות פרטית מהווה גורם מקשר בין המטופל ומשפחתו לבין צוות בית החולים, מסייעת למטופל, מנגישה עבורו מידע וכמובן דואגת לכל הצרכים הרפואיים שלו באופן מיידי, ובכך מסייעת להחלמתו.

Facebook Comments

רוצים לדעת פרטים נוספים או לקבל מדריכים שיעזרו לכם לאימייל?
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם.

נגישות